Praca w domu

20 pomysłów jak zarabiać będąc w domu - część 2

Fotografia

Fotograf pracuje zdalnie jednak ma bezpośredni kontakt z wieloma ludźmi. Jednak, aby zacząć w ten sposób pracować należy zainwestować wiele pieniędzy. Przede wszystkim trzeba posiadać dobrej jakości sprzęt i wszelkie inne potrzebne akcesoria fotograficzne. Kurs fotograficzny można zrobić przez internet. Popyt zwłaszcza na dobrych fotografów, jest bardzo duży.

Korekta tekstu

Praca ta polega między innymi na wyłapywaniu wszelkich błędów w tekstach, literówek. Można pracować jako freelancer lub współpracować z wydawnictwem.

Pieczenie słodkości na życzenie

Osoby kochające gotowanie, mogą pracować w domu i piec pyszne ciasta. Wiele osób korzysta z cateringu na ciasta i torty, szczególnie z okazji większych imprez.

Tłumaczenie tekstów

Znajomość chociażby jednego języka obcego, daje również możliwość pracy w domu, poprzez tłumaczenie. Tłumaczyć można krótkie teksty, jak i długie dokumenty.

Tworzenie baz danych i szukanie informacji

Firmy chętnie zlecają pracę przy researchu, oraz przeszukiwaniu wielu stron internetowych, w celu odnalezienia potrzebnych informacji. Do pracy wtedy konieczny jest komputer z dostępem do internetu, znajomość języków obcych i umiejętność korzystania z danych programów. 

Praca telemarketera w domu

Telemarketer

Telemarketerzy coraz częściej pracują zdalnie, zamiast siedzieć przed biurkiem, firmy potrzebują w wielu przypadkach pracowników, którzy będą w stanie odbierać telefon przez całą dobę.

Planowanie imprez i wydarzeń

W domowym zaciszu można pracować, również poprzez planowanie wydarzeń dla swoich klientów. Można między innymi opracowywać imprezę urodzinową, wielkie wesele, bankiety czy zbiórki charytatywne. 

Resume writing

Ciekawym pomysłem na pracę we własnym domu jest również pisanie CV na zlecenie. Wszyscy wiemy jak ważne jest dobrze napisane CV, które jest pierwszym etapem do osiągnięcia sukcesu. Jednak nie wszyscy z nas potrafią we właściwy sposób je napisać. Osoba, która umie w sposób doskonały napisać CV, na pewno zyska wiele swoich klientów.

Niania domowa

Jeśli uwielbiasz pracować z dziećmi, jesteś kreatywny i masz wiele pomysłów na udaną zabawę, możesz pracować jako niania domowa. Gdy, posiadasz dom z ogrodem, możesz we własnym domu zaproponować opiekę nad dziećmi, musisz jednak umieć przygotować posiłek i dobrze zorganizować czas maluchom, aby się nie nudziły.

Menadżer śmierci cyfrowej

To bardzo przyszłościowy zawód. Osoba na tym stanowisku, będzie odpowiedzialna za usuwanie profili z serwisów społecznościowych, osobom, które chcą zlikwidować się z social media. Menadżer śmierci cyfrowej usuwa również konta emailowe i wszelkie inne konta w social mediach, na zlecenie rodziny zmarłej osoby.

Jeśli szukasz pracy stałej to polecamy roznoszenie ulotek które jest dobrym pomysłem na start

Zobacz również