Praca przez internet

Jak założyć sklep internetowy? Krok po kroku

Jak założyć sklep internetowy? Jeśli Twoja aktualna praca nie przynosi satysfakcji, potrzebujesz spokoju, zarabiania samodzielne we własnym domu to taki sklep jest świetnym rozwiązaniem. W tym artykule krok po kroku dowiesz się jak taki sklep otworzyć. 

Jak założyć sklep internetowy – pomysł

Na początek pomyśl jaka branża Cię interesuje, czyli co chcesz sprzedawać i gdzie znaleźć odbiorców. Trzeba dowiedzieć się na czym będzie polegała współpraca z kontrahentami, jakie są ceny i warunki. Często trzeba zamówić towar za minimalna cenę lub jego minimalną ilość. Zazwyczaj im większe zamówienie, tym większy rabat. Jeśli będziemy dużo kupować to trzeba będzie to także sprzedać i tu dużą role odgrywa reklama. Warto zainwestować w marketing i promocję, aby osiągnąć duży zysk.

Jak założyć sklep internetowy – nazwa domeny

Jeśli wiesz już co chcesz sprzedawać, warto dokładnie przemyśleć nazwę sklepu, czyli domeny. Najważniejsze, aby była łatwa do zapamiętania, dość krótka, oryginalna i oczywiście, aby kojarzyła się z rodzajem towaru jaki będzie sprzedawany. Przed wykupieniem domeny trzeba sprawdzić jej dostępność oraz wszelkie inne podobne nazwy z Twojej branży, aby w przyszłości nie było problemów również na drodze sądowej. Warto też pomyśleć nad zgłoszeniem znaku towarowego w Urzędzie Patentowym, głównie w celu bezpieczeństwa.

Jak założyć sklep internetowy – rejestracja działalności

Ale legalnie założyć sklep musisz założyć działalność gospodarczą. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku CEIDG-1 w najbliższym Urzędzie Miasta i Gminy. Trzeba wpisać rodzaj działalności o kodzie PKD 47.91.Z, czyli sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej i Internet. 

Prowadzenie sklepu internetowego

Jak założyć sklep internetowy – zakup oprogramowania

Świetnym rozwiązaniem jest gotowe oprogramowanie. Na próbę można wybrać darmową wersję demo, aby przetestować nasz sklep, m.in wybierać szablony, zamieszczać towary i opisy. Po darmowym okresie można zrezygnować lub wykupić abonament. Na końcu należy wykupić certyfikat SSL i adres IP oraz podpisać umowę przetwarzania danych osobowych.

Jak założyć sklep internetowy – wprowadzenie towaru

Po zakupie towaru trzeba dodać do do sklepu. Wpisać należy nazwę kod towaru, cenę netto, brutto, określić ilość w magazynie i dodać zdjęcia, na które najpierw trzeba uzyskać odpowiednią zgodę. Niektórzy hurtownicy udostępniają swoje obrazy. Jest to ułatwienie dla innych ponieważ nie muszą inwestować w swój sprzęt, by uzyskać profesjonalne zdjęcia.

Jak założyć sklep internetowy – pierwsze zyski

Własny sklep internetowy to wolność wyborów, swoje decyzje, możliwość samodzielnej organizacji pracy i elastyczne godziny. Ten rodzaj biznesu nie należy do najłatwiejszych, wymaga wiele wysiłku i wkładu finansowego. Często na efekty trzeba czekać wiele miesięcy, a konkurencja jest bardzo duża. Ważna jest wytrwałość i sumienność oraz regularność. Tylko wtedy masz szansę na sukces.

Zobacz również