Praca przez internet

Jak zarabiać na YouTube?

Potrafisz robić ręcznie biżuterię, a może jesteś miłośnikiem gier wideo? Jeśli masz swoją pasję możesz rozważyć rozpoczęcie przygody z portalem YouTube. Okazuje się, że można w ten sposób całkiem nieźle zarobić. Jak się zatem za to zabrać?

Jak zarabiać na YouTube?

Osoby, które mają talent artystyczny i robią biżuterię różnego rodzaju mogą tą pasją zainspirować inne osoby. Miłośnicy gier komputerowych swoje poczynania mogą nagrywać i dzielić się  nimi z innymi osobami. Za dużą ilość subskrybentów na kanale YouTube otrzymuje sie spore wynagrodzenie.

Reklamy Google AdSense

Kanał YouTube można połączyć z kontem Google AdSense. W ten sposób można zarabiać na reklamach wyświetlanych w czasie filmu. Tutaj wiele zależy od tego z jak dużym zainteresowaniem spotka się publikacja. Im więcej osób obejrzy film i reklamy, tym większy będzie zysk.

Współpraca z reklamodawcami

Jednak wyświetlanie reklam to nie wszystko. Innym rozwiązaniem jest współpraca z agencjami reklamowymi,  markami i firmami. Jeśli dany autor zdobył sporą popularność i jego filmy są często oglądane, być może któraś z firm czy marek zdecyduje się na współpracę z nim w celu promowania swoich produktów czy usług.

Innym sposobem na pozyskanie zewnętrznych reklamodawców jest przyłączenie się do jednej z sieci partnerskich pośredniczących między autorami filmów a reklamodawcami. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z koniecznością zapłaty prowizji za zyski wypracowane w ten sposób.

Stawki na youtube

Jak reklamę umieścić w filmie video? Lokowanie produktu

Jak zarabiać na YouTube i zachować jednocześnie wysoką jakość filmu? Jest wiele form promowania produktów i usług na filmach. Jednym z rozwiązań jest lokowanie produktu - product placement. Polega ono na pokazywaniu produktów, usług i nazw marek w naturalnym użyciu bez stosowania dodatkowych chwytów marketingowych. To nieinwazyjna forma reklamy.

Recenzja i sponsorowanie

Sporo można zarobić również na recenzowaniu produktów. Popularny autor dostaje produkt czy usługę, a potem za dodatkową opłatą robi jego recenzję i umieszcza ją w sieci. Innym rozwiązaniem jest sponsorowanie filmów. To także dość delikatna forma reklamy.

Wysoka popularność to wysokie zarobki

Jednak trzeba pamiętać, że tylko duża liczba wyświetleń wynosząca minimum setki tysięcy w skali miesiąca zapewnia wysoki i regularny dochód. Stawki zależą w dużej mierze od popularności, a więc liczby wyświetleń filmów czy osób subskrybujących kanał. Lidery za jedną reklamę zarabiają jednorazowo nawet  ponad 10 tysięcy złotych.

Zobacz również