Poradnik

Oszczędności dzięki pracy zdalnej

Dzięki pracy zdalnej jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych w ciągu roku. Oszczędności takie wynikają z braku dojazdu na docelowe miejsce oraz wykluczenia konieczności wymiany garderoby. Nic zatem dziwnego, że taka forma pracy zyskuje coraz większą popularność. Jakie grupy zawodowe mogą pozwolić sobie na pracę w domowym zaciszu?

Programista, grafik komputerowy, administrator stron

Praca zdalna kojarzy się przede wszystkim z zawodami obejmującymi branżę IT. Nadmienić jeszcze należy, że programiści mają dodatkowy przywilej, którym jest możliwość wykonywania zleceń dla firm z dowolnego zakątka świata. W tym przypadku nie ma ograniczeń, a jedynie odpowiednie doświadczenie oraz bardzo dobre posługiwanie się językiem angielskim.

Tłumacz

Praca zdalna przewidziana jest także dla osób z biegłą znajomością języków obcych. Na rynku pracy wyraźnie widać, że zleceń dla tłumaczy pojawia się coraz więcej. Można wyróżnić różne rodzaje tłumaczeń: specjalistyczne, urzędowe, tłumaczenie stron internetowych oraz inne.

Bloger lub dziennikarz internetowy

Zawodu tego może podjąć się właściwie każda osoba, dla której pisanie nie jest problemem oraz interesuje się daną dziedziną i ma odpowiednią wiedzę. Nawiasem mówiąc, redakcje internetowe często sięgają po tzw. freelancerów i dają im zlecenia. Widoczną popularność zyskuje także prowadzenie blogów tematycznych, które również przynoszą zysk, np. z reklam.

Księgowy

Księgowi niezależni od firm również pracują zdalnie, rozliczając jednoosobowe działalności gospodarcze lub małe biznesy.

Zalety pracy zdalnej

Copywriter

Coraz więcej osób pracuje zdalnie przy pisaniu tekstów. Mogą być to różnego rodzaju pisma specjalistyczne, teksty reklamowe lub blogowe, opisy produktów oraz wiele innych.

Brak dojazdu do pracy - oszczędność

Dojazdy do pracy są dla wielu osób koszmarem, szczególnie w dużych, zakorkowanych miastach. Mieszkając z dala od większych miast, również trzeba liczyć się z dojazdem, który często liczy nawet kilkadziesiąt kilometrów każdego dnia. Zatem na dojazdach traci się czas, jak i pieniądze.

Jedzenie w domu - oszczędność

W stolicy Polski liczyć się trzeba z kosztem obiadu, który wynosi około 28-25 złotych. Jednak obiad to nie wszystko, bowiem duża część osób je w biurze również śniadania, które kosztują od 6 do nawet kilkunastu złotych.

Brak konkretnego ubioru - oszczędność

Niektóre firmy wymagają odpowiednio dobranego stroju, który wiąże się z dodatkowym wydatkiem przez każdego pracownika. W przypadku kobiet wydatki wzrastają ze względu na zakup kosmetyków. W przypadku pracy zdalnej koszty te można wyeliminować, ponieważ w domu wygląd nie ma tak ważnego znaczenia.

Zobacz też oferty z Instagram

Zobacz również