Praca w domu

5 pomysłów na pracę w domu

Istnieją niezliczone pomysły na pracę. Warto jednak wyjść poza utarte szlaki i zastanowić się, jak można wykorzystać ukryty w sobie potencjał. I wiele z tych pomysłów nie wymaga nawet wychodzenia z domu! Można przecież udzielać internetowych porad i pracować jako doradca np.w sprawach projektowania ogrodów.

Wirtualny ekspert

Można w internecie znaleźć stronę, która w swojej bazie ma mnóstwo osób znających się na różnych rzeczach, w których są naprawdę dobrzy. Zarówno w kwestiach organizacji domu, jak i ogrodu, ale też i modowych czy urodowych, po zagadnienia związane z psychologią, podróżami itd. Jeżeli posiada się smykałkę do tego typu porad w formie videochatów, albo po prostu umie się dobrze tłumaczyć pewne zagadnienia innym ludziom, to praca w tej formie jest dla takiej osoby idealna. Ktoś uwielbia gotować i robi to całkiem nieźle, a przy tym ma o gotowaniu pojęcie? Może stworzyć kurs kulinarny Ktoś ma dryg do urządzania wnętrz? Czemu by za opłatą nie pomóc innym ogarnąć ich wnętrz? A może ktoś świetnie zna obcy język? Opcji jest mnóstwo, a posiadana wiedza zarabia sama na siebie.

Asystentka

I nie mówi się tu o wielkich korporacjach, w których trzeba siedzieć bite 8 godzin w galowym stroju. Można to robić z domu! Małe firmy, które dopiero co rozpoczynają swoją działalność chcą oczywiście ograniczyć koszta. Mogą wówczas utrzymywać taką wirtualną asystentkę, która będzie wykonywała prace biurowe ze swojego domu, jednocześnie nie musząc opłacać miejsca w firmie dla takiej osoby. Taka forma jest bardzo elastyczna.

Miejska przewodniczka

Bardzo często przewodniki nie mają tego, co najbardziej by interesowało turystów - czy to polskich, czy zagranicznych. Nie pisze się tam o dobrych restauracjach, które przy okazji nie oskubują do ostatniego grosza, a imprezowicze nie znajdą tam najlepszych miejsc do zabawy. Z pomocą może przyjść właśnie ktoś taki jak miejski przewodnik. W końcu kto nie lepiej zna miasto niż osoba w nim mieszkająca, która często korzysta z jego dobrodziejstw i zna je na wylot? Można w internecie znaleźć stronę, która zrzesza prywatnych miejskich przewodników, na której można określić własne stawki.

Internetowy przewodnik

Organizatorka gospodarstwa domowego

Brzmi zabawnie, w końcu kto nie chichra się pod nosem na perfekcyjną panią domu. Ale wiele osób potrzebuje właśnie takiej pani domu! Pomoże zorganizować domowy budżet i przestrzeń, ale też życie rodzinne, a przy tym może nauczyć gotować!

Mobilna kosmetyczka

Jeśli jest się po wszelakich kursach kosmetycznych i czuje się w tym pasję, to warto przemyśleć opcję mobilnej kosmetyczki. Nie każda bowiem kobieta ma czas, żeby jeździć specjalnie do salonu lub spa. Taka mobilna kosmetyczka może przyjechać do domu wykonać masaż lub wszelkie inne zabiegi na dłonie i stopy, ale może to też zrobić w wielu innych miejscach! Nie trzeba płacić za lokal, jedynie za dojazd do klientki, co przyniesie korzyści finansowe.

Takich prac jest znacznie, znacznie więcej. Wystarczy trochę kreatywności i odrobinka odwagi, żeby zająć się tego typu sprawami, nie zaszkodzi też szczypta optymizmu. Dzisiejsze czasy dają wiele możliwości zarabiania tak naprawdę na wszystkim, wystarczy tylko pomysł! To świetna opcja dla młodych mam, gdyż mogą tego typu prace wykonywać o niestandardowych biurowych godzinach, pozostając przy tym pełnoetatową matką.

Zobacz również