Zarabianie przez Internet

Chcesz wydać e-booka? Zobacz jak to zrobić!

Kiedyś wydawanie książek było ciężkie – oprócz niewątpliwych umiejętności należało jeszcze mieć znajomości oraz trochę szczęścia. Nieraz potrzebne były również i pieniądze, żeby samodzielnie sfinansować podobne działanie. W tej chwili nadal książki wydają najlepsi, choć każdy ma mniej więcej równe szanse w drodze do upragnionej, księgarnianej półki.

Ważne jest jednak, że internet zaoferował nam i inne możliwości – wydawanie e-booków. Nakład może być nieograniczony i wręcz szybko powielany. W dodatku koszty podobnego wydania nie są wielkie. E-booki zaś mogą łatwo dotrzeć do każdego zainteresowanego – wystarczy odpowiednia reklama. Jeśli zatem jesteś zaciekawiony co trzeba zrobić by wydać własny e-book, z artykułu dowiesz się więcej!

Czym jest e-book?

E-book to tak naprawdę książka – lecz w formie elektronicznej. Nie tylko nie trzeba zatem ścinać drzew, żeby uzyskać papier, lecz również koszty wydania podobnej książki oraz jej rozpowszechnienia są znacznie niższe. W tej chwili młodzież gustuje wręcz w e-bookach, ponieważ wystarczy że mają przy sobie specjalny czytnik, tablet czy i tak noszony wszędzie ze sobą smartfon, żeby móc w każdej wolnej chwili zagłębić się w lekturze. Można nawet błyskawicznie zamknąć jedną i otworzyć druga, wybierać, ściągać, przekładać kartki i szybko trafić na miejsce, którym jesteśmy szczególnie zainteresowani – nie przekładając stron, lecz po prostu używając opcji wyszukiwania.

Jak wydać ebooka

Od czego zacząć?

Oczywiście, nie da się wydać tego, co jeszcze nie powstało. Dlatego wszystko trzeba zacząć od napisania dobrej książki. Może to być poradnik, powieść historyczna, albo kryminał. Warto pisać o tym, czym się interesujemy, albo po prostu na czym się znamy – wówczas możemy stworzyć coś naprawdę dobrego, co przypadnie do gustu wielu osobom. E-booki nie są darmowe – a przynajmniej nie powinny takie być. Dlatego jeśli już ktoś ofiaruje się zapłacić za publikacje, a następnie ktoś kupuje prawa do ściągnięcia e-booka, chce żeby otrzymana lektura niosła ze sobą jakąś wartość. Wybór tematyki i odpowiednie ukształtowanie naszej powieści czy poradnika jest więc szalenie ważne – podobnie zresztą jak przy tradycyjnej książce.

Gdzie się zgłosić?

Kiedy już powstanie jakaś książka, należy się skontaktować z wydawnictwem. Można oczywiście zająć się publikacją samemu, ale laicy często nie potrafią podołać bądź co bądź ciężkiemu zadaniu. Współpraca z wydawnictwem to gwarancja wsparcia w korekcie, redakcji i składzie tekstu oraz w przygotowaniu grafik i animacji. Opublikowanie książki elektronicznej własnymi siłami gwarantuje, że cały zysk trafi właśnie do autora, a nie do wydawnictwa, które sporo sobie za to liczy - jednak samodzielne wydanie książki wymaga dużych nakładów na promocję.

Zobacz również